05.03.2021
ІІІ Всеукраїнській олімпіаді «Єдина Україна: історія соборницького поступу»

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Історичний факультет

 

Шановні старшокласники!

Запрошуємо взяти участь у 

ІІІ Всеукраїнській олімпіаді

«Єдина Україна: історія соборницького поступу»

 

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра давньої та нової історії України, кафедра новітньої історії України та кафедра етнології та краєзнавства спільно з Національною спілкою краєзнавців України за підтримки Міністерства освіти і науки України, проводять ІІІ Всеукраїнську олімпіаду «Єдина Україна: історія соборницького поступу» (для учнів 10–11-х класів).

 

Ідея Соборності українських земель і українського народу стала дороговказом для багатьох поколінь борців за створення незалежної української держави. Українська революція 1917-1921 рр. дозволила втілити прагнення українців до об’єднання в одній власній державі. І хоча соборна Україна проіснувала тоді недовго, Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки мав велике історичне значення. Проголошена у січні 1919 року Соборність стала основою на шляху розбудови сучасної України.

 

Вивчення проблем пов’язаних із втіленням ідеї побудови незалежної соборної держави надзвичайно актуальне на сучасному етапі української історії. Сьогодні, як і100 років тому, Україна бореться за збереження власної держави і повернення своїх тимчасово окупованих територій. Знання національної історії виступає запорукою єдності українського народу у протистоянні із зовнішнім агресором і визначає перспективу нашого історичного поступу до об’єднаної Європи. 

 

ІІІ Всеукраїнська олімпіада «Єдина Україна: історія соборницького поступу» покликана допомогти Вам визначитись із майбутнім напрямком навчання у вищій школі. Вирішивши обрати для себе фах історика і плануючи поступати на спеціальності 032 Історія та археологія чи 014.03 Середня освіта (Історія) Ви зможете не тільки перевірити свої знання з історії України, а й визначитися для себе із конкретною освітньою програмою підготовки бакалаврів. Учасники Олімпіади отримають детальну інформацію про навчання за освітніми програмами «Історія України та культурна антропологія», «Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм» та «Середня освіта (Історія)», за якими здійснюється підготовка бакалаврів на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Олімпіада відбуватиметься дистанційно в два етапи. 

Перший етап - з 01 по 31 березня (05 квітня оголошення результатів І етапу).

Другий фінальний етап  - 11 квітня 2021 р.

 

Завдання для учасників ІIІ Всеукраїнської олімпіади «Єдина Україна: історія соборницького поступу» (для учнів 10–11-х класів) сформовані в межах шкільної програми. 

 

РОЗПОДІЛ БАЛІВ:

1. Максимальна кількість балів за два етапи Олімпіади сумарно 100.

2. І етап Олімпіади. З 1 по 31 березня 2021 р. старшокласники готують і надсилають есе. Учасники можуть набрати від 0 до 50 балів, які переносяться до ІІ етапу.

3. ІІ фінальний етап Олімпіади відбудеться дистанційно 11 квітня 2021р. Учасники виконують письмові завдання, які оцінюються в діапазоні від 0 до 50 балів. 

4. Переможці визначаються за сумою балів першого та другого етапів Олімпіади.

 

І ЕТАП ОЛІМПІАДИ

Шановні учні 10–11-х класів!

Для участі у ІІІ Всеукраїнській олімпіаді «Єдина Україна: історія соборницького поступу» Вам необхідно:

 

1. На електронну пошту організаційного комітету sobornaukraina2021@ukr.net надіслати з 01 по 31 березня 2021 р. в одному листі заявку на участь, а також виконану роботу із завданнями І етапу Олімпіади

В заявці мають бути зазначені: 

- прізвище, ім’я, по батькові учасника олімпіади; 

- тема есе, напрям олімпіади;

- загальноосвітній заклад, у якому автор навчається, адреса школи; 

- прізвище, ім’я, по батькові вчителя/наукового керівника; 

- контактний телефон автора чи його батьків/вчителя;

- адреса електронної пошти. 

 

2. Завдання для І етапу ІІІ Всеукраїнської олімпіади «Єдина Україна: історія соборницького поступу».

Старшокласникам пропонується підготувати та надіслати до журі конкурсу наукове есе за такими напрямами:

- Історія української Соборності;

- Історія України: людина, суспільство, держава

- Культурна антропологія та етнічна історія

- Історичне краєзнавство та історико-культурний туризм

- Історія освіти в Україні.

Тема есе в межах цих напрямів визначається автором.

Обсяг есе до 5 сторінок друкованого тексту. Використовується шрифт TimesNewRoman. Відстань між рядками – 1,5 інтервали, кегль – 14, поля всюди – 2 см. Есе має бути самостійним дослідженням, виконується українською мовою і містить перелік використаної літератури. В додатках можуть наводитися візуальні матеріали, схеми, таблиці і т.д. 

 

3. Результати І етапу Олімпіади будуть надіслані учасникам 5 квітня 2021 р.

 

4. Виконавши завдання І етапу Олімпіади, учасники зможуть набрати від 0 до 50 балів. Учасники, які набрали 10 балів і більше, запрошуються до участі у ІІ етапі Олімпіади.

 

ІІ ЕТАП ОЛІМПІАДИ

 

1. ІІ етап Олімпіади передбачає дистанційну участь. 

2. ІІ фінальний етап відбуватиметься 11 квітня (неділя) 2021 р. Учасники ІІ етапу мають дати відповідь на тестові запитання з історії України і виконати письмове теоретичне завдання.

3. Результати ІІ етапу Олімпіади будуть надіслані учасникам до 16 квітня 2021 р. 

4. Всі учасники ІІ етапу Олімпіади отримають сертифікати, а переможці будуть нагороджені дипломами і призами.

 

Участь у Олімпіаді не передбачає додаткових балів для вступу на історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2021 році.

 

Телефони для довідок: 

0(50) 3114679 – Капелюшний Валерій Петрович, завідувач кафедри етнології та краєзнавства 

0(67) 5016641 – Колесник Віктор Федорович, завідувач кафедри давньої та нової історії України

0(50) 9992288 – Пижик Андрій Миколайович, завідувач кафедри новітньої історії УкраїниБАЖАЄМО УСПІХІВ!