За вересень-грудень 2023 р. та початок цього року доктор історичних наук, професор кафедри етнології та краєзнавства Анатолій Коцур вже чотири рази відвідав своїх воїнів-земляків на Сумщині. У ході таких відвідин були привезені подарунки для військових, які на кордоні з росією боронять нашу українську землю. У складних умовах, під щоденними обстрілами, вони на передовій захищають нас від агресора.
На прохання захисників була також привезена сучасна україномовна література, яку читають у години перепочинку військові, що протистоять підступному російському агресору.
Під час однієї з поїздок на Сумщину була подарована однойменній бригаді освячена ікона Петра Калнишевського з мощами, яка побачила світ аби стати символом незламності українських воїнів та піднімати бойовий дух.
Цікава історія цієї ікони. Художнику, члену Національної спілки художників України та майстру з виготовлення ікон Роману Мотузку були запропоновані зібрані Анатолієм Коцуром фотокопії прижиттєвих зображень кошового отамана, зокрема, на ктиторській іконі церкви Різдва Богородиці (1772 р.) у Петриківцях, портрета на іконі січової Покровської церкви (1770 р.), яка свого часу була перевезена з Нікопольського до Одеського історико-краєзнавчого музею, а також копії цієї ікони в Дніпровському національному історичному імені Дмитра Яворницького, Полтавському художньому, Конотопському міському краєзнавчому ім. О. М. Лазаревського музеях тощо. Ікону на дереві створено за замовленням благодійників – родини Коцурів. При підготовці образу Петра Калнишевського важливою була зміна вектора з мученика на преподобного. Роману Мотузку вдалося написати особливий образ святого.
Ікона спочатку була передана 251 ОБ «Київська Січ». Військовим капеланом, протоієреєм Євгеном написаний акафіст для прославлення святого. При виїзді на бойові позиції, ікону капелан взяв із собою. Вона перебувала увесь час на передовій, в окопах. Постійно проводились Богослужіння і ворожі обстріли оминали українських захисників.
Нині ікона повернулася на батьківщину Петра Калнишевського. Під час відвідин Сумщини доктор історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Коцур, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», кандидат історичних наук, доцент Олексій Лукашевич; ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор Віталій Коцур, військовий капелан отець Євгеній передали ікону в артилерійську бригаду ім. кошового отамана Петра Калнишевського.
«Будь-яка допомога, яку ви нам надаєте, заслуговує на вдячність та повагу», - звучало з вуст наших Героїв-захисників.