29.05.2024
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ПОЇЗДКА НА СУМЩИНУ ПРОФЕСОРІВ З ІСТФАКУ ШЕВЧЕНКОВОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У ході відвідин Сумщини доктор історичних наук, професор кафедри етнології та краєзнавства Анатолій Коцур і докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Галина Коцур побували у Вільшанському ліцеї, центру Вільшанської громади, Роменського району, де зустрілись із старшокласниками та вчителями цього освітнього закладу. В умовах російсько-української війни надзвичайно вагомою складовою освітнього процесу на історичному факультеті, зокрема на кафедрі етнології та краєзнавства, є профорієнтаційна робота. Вона зорієнтована на допомогу майбутнім абітурієнтам, насамперед прикордоння з рф, у виборі свого фаху. У ході розмови Анатолій Коцур детально розповів про Шевченків університет, історію нашого факультету, про ОП «Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм», «Етнологія», «Історичне туризмознавство» й «Історія України та культурна антропологія (з поглибленим вивченням іноземних мов)». Також із цікавістю школярі слухали про історію рідного краю, шлях педагога від сільської школи на Недригайлівщині до Шевченкового університету. Акцентувалась увага на необхідності вивчення історії України, свого родоводу, звичаїв, традицій українського народу.

 

Професорка Галина Коцур презентувала ОП «Архівістика та управління документацією», спеціальність: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа. Звернула увагу на значимості майбутнього фаху в умовах сьогоднішніх викликів. Г. Коцур не оминула питання специфіки становлення майбутніх архівістів, насиченого студентського навчального, наукового, спортивного життя, побуту та дозвілля, безпеки в умовах воєнних викликів тощо.   

 

 

Учні задали багато різнопланових питань професорам зі столиці та отримали на них вичерпні відповіді. Ліцеїстів зацікавили презентовані спеціальності, про які вони дізнались вперше. Галина Коцур роздала присутнім візитки та буклети про спеціальності кафедри. Зустріч пройшла в дружній, гостинній, теплій атмосфері. 

 

Анатолій і Галина Коцури ознайомились із роботою навчального закладу, відвідали бібліотеку та музей і залишили записи в Книзі відгуків. На завершення професори подарували школі понад десяток сучасних книг на історичну, архівознавчу, етнологічну та краєзнавчу тематику.

 

Кафедра етнології та краєзнавства, професори Анатолій і Галина Коцури вдячні за організацію зустрічі директорці Вільшанського ліцею Валентині Захарченко; вчительці історії, керівнику гуртка «Знавці рідного краю», завідувачці шкільного музею Валентині Бабенко; шкільній бібліотекарці Світлані Козачок; вчителям і учням закладу середньої освіти.