Пилипенко Віктор Володимирович

Кандидат історичних наук, доцент

Коло наукових інтересів – матеріальна і духовна культура українців, народи Північної Європи. Окрім того, досліджував проблеми становлення та розвитку відносин між Україною та Фінляндією на початку ХХ століття. Опублікував понад 30 наукових праць.

Народився у 1957 році в Києві. Кандидат історичних наук, доцент. Закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту імені М. Горького в 1979 році. В університеті працює з 1982 року на посадах старшого лаборанта, асистента, доцента. З 1995 року – на кафедрі етнології та краєзнавства.   Проводить заняття з нормативних, читає ряд авторських курсів на історичному факультеті, серед яких: «Етнологія народів Північної Європи», «Декоративно-прикладне мистецтво українців», «Українська народна архітектура».

З 1999 року відповідальний секретар збірника наукових праць «Етнічна історія народів Європи». Підготував 50 випусків. Адміністратор сайту ethnic.history.univ.kiev.ua

Отримував дослідницькі гранти від Міністерства закордонних справ Фінляндії та інших організацій. Викладав в Гельсінкському університеті. Стажувався в Університеті Індіани (Блумінгтон) за програмою імені Фулбрайта.

Член-кореспондент Фінського літературного товариства.

Нагороджений вищою державною нагородою Фінляндії – Орденом Білої троянди Фінляндії (Лицарський хрест I класу).

Володіє англійською (добре) та французькою (задовільно) мовами.

Тулуб О. О. Київ та його давня давнина у творах народних. (Упорядкування, коментарі). – К., 2011. – 246 с. (У співавторстві з В. Ульяновським).

Етнографічні експедиції кафедри етнології та краєзнавства в АР Крим в 2008–2010 роках. – Етнічна історія народів Європи. Вип. 33. – К., 2011.

Вестернізація української культури (англ. мовою). – Ukraine & Belarus (Сеульський університет, Корея), №7, 2008.

Матеріали та методичні рекомендації до вивчення курсу «Антропологія міста. На матеріалах України». – К.: Унісерв, 2008. – 32 с.

Дипломатичні відносини між Україною і Фінляндією в 1918–1921 роках. – Етнічна історія народів Європи. Вип. 24. – К., 2008.

Українська етнологія: Навч. посібник / За ред. В. Борисенко. – К.: Либідь, 2007.

Історія України. Навч. Посібник // М. В.Борисенко, О. П. Гончаров, Ю. А. Горбань та ін. – К.: Ніка-центр, 2007.

Мультимедійний диск «Оздоровчо-спортивний комплекс Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 40 років у Криму». 2005. – 326 МБ.

Берегове: історія та сучасність // Вісник Київського університету. 2004. Серія «Історія». Вип. 75. (У співавторстві з О. Гончаровим).

Відносини між Україною та Фінляндією. 1917–1921 (фінською мовою). – Historiallinen Aikakauskirja, (Helsinki), 2004 – № 3. (У співавторстві з Й. Ремі).

Ґуммерус Г. Україна в переломні часи. (Пер. з фін., коментарі та передмова у співавторстві з Й. Ремі). – К.: Видав.-поліграф. центр «Київ. ун-т», 2004. – 188 с.

Антропологія українського міста. Методичні матеріали для студентів історичного факультету. – Київ, Унісерв, 2004.

Відродження традиційного ювелірного мистецтва кримських татар. – Вісник Київського університету. Випуск 67. Історія. Етнокультура сучасного Криму. – К., 2003.

Юссіла О., Гентіля С., Неваківі Ю. Від Великого Князівства до сучасної держави: Політична історія Фінляндії від 1809 р. – К., Унісерв, 2002. – 407 с. (Переклад з фінської у співавторстві з М. Гаутала)

 

З публікаціями автора можна ознайомитись за посиланням.